Суббота, 24.08.2019, 08:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Дитячий садок "Сонечко" м.Узин

Методична робота з педагогами

Методична робота з педагогами

 

Методична робота в дошкільному навчальному закладі проводиться за двома основними напрямками:

 

1. Пошук та вивчення нових технологій і методів у методичній і психолого-педагогічній літературі; їх теоретичне осмислення, апробація, аналіз та підсумки (використання в практичній роботі з дітьми).

 

2. Вивчення досвіду педагогів закладу в різних видах та формах педагогічної діяльності, аналіз та виявлення інноваційних методів і прийомів у роботі, їх вдосконалення; узагальнення досвіду та його розповсюдження.

 

Основними компонентами змісту методичної роботи є:

 

 • отримання знань педагогами
 • вміння їх реалізувати на практиці
 • наявність результативності в педагогічній роботі
 • створення   умов   для   безперервного   вдосконалення   фахової майстерності та  навчально-виховного процесу з дітьми.

 

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечують такі форми методичної роботи:

 

 • Cистема навчання елементам самоаналізу, самоконтролю, самокорекції;
 • Tворчі групи;
 • Cемінари - практикуми;
 • Колективні перегляди занять;
 • Школа молодого вихователя ;
 • Консультації;
 • Майстер-класи;
 • Методичні обєднання.

 

 

Функції методичної служби ДНЗ

 

Інформаційна: Вивчення та накопичення інформації про стан та результати професійної діяльності педагогів; підвищення кваліфікації педагогічного персоналу; підвищення якості педагогічного процесу; узагальнення позитивного досвіду педагогів; поповнення банку педагогічної інформації про найбільш актуальні проблеми розвитку дошкільної освіти, про новітні досягнення науки та практики; широке впровадження інформаційних технологій;  різноманітними установами та організаціями для розповсюдження інформації про діяльність ДНЗ.

 

Навчальна: Здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з новими освітніми програмами та технологіями; ознайомлення зі стандартами дошкільної освіти України; здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з законодавчими, нормативними документами в галузі освіти; організація та проведення семінарів, практичних занять, консультацій, відкритих заходів з використанням активних методів.

 

Контрольно-діагностична: Моніторинг якості педагогічного процесу; застосування методів психолого-педагогічної діагностики в процесі вивчення стану освітньо-виховного процесу; аналіз інноваційного досвіду педагогічного персоналу; узагальнення отриманих результатів.

 

Корекційно-прогностична (плануюча): Здійснення планування перспективних та поточних заходів ( річний, місячний, календарний плани та планування різноманітних форм роботи,згідно даних планів)

 

Організаційна: Організація та участь в педагогічних радах, педагогічних годинах, батьківських конференціях тощо; організація методичних об’єднань, творчих груп та міні-проектів; організація самостійної роботи педагогів з підвищення професійного рівня; організація роботи з батьками дітей та соціальними партнерами; направлення педагогів на курси підвищення кваліфікації.

 

Дослідницька: Планування заходів на основі аналізу стану освітнього процесу та запитів педагогів з урахуванням нових тенденцій в розвитку освітніх технологій; вивчення та розповсюдження інноваційного досвіду та авторських технологій; участь в творчих групах по проблемних питаннях.

 

Комунікативна: Усвідомлення особистої та соціальної значимості діяльності;  встановлення ділових контактів з учасниками педагогічного процесу, з соціальними партнерами.

 

Виховна (мотиваційно-стимулююча): Стимулювання творчої діяльності педагогів; виявлення потенціалу педагогів; стимулювання підвищення професійної кваліфікації; мотивування на використання особистісно-орієнтованої моделі виховання, на емпатію з дітьми, прояв любові та розуміння.

 

Гностична: Оволодіння методами самоаналізу, здійснення самоосвіти.

Меню сайту
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Август 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0